Cinsel Terapide Eş Desteğinin Önemi

Kategori: Blog | 0

Evlilikte yaşanan cinsel sorunlar, çiftlerin ilişkilerini doğrudan etkilemektedir. Cinsel sorununu öncelikle bireysel bir problem yerine çift problemi olarak görmek ve kabullenmek gerekir. Burada sorun sadece sorunu yaşayan kişiye ait değil, çiftin ortak sorunudur. Bu yüzden çiftlerin cinsel sorunlarla ortak çalışmaları birbirlerini desteklemeleri sürece fazlaca olumlu katkı sağlamaktadır. Hem kadın da hem de erkekte görülen cinsel problemlerde çiftlerin birbirlerine sağladıkları destek, problem yaşayan kişide önemli ölçüde özgüven sağlarken, tedavinin sürecini, hızını ve kalitesini de olumlu ölçüde etkilemektedir. Birbirlerine olumlu destek sağlayan çiftler tedavi sürecini daha sağlıklı ve elverişli geçirebilmektedir.

Çiftlerin öncelikle tedaviye başlamadan sorunun bir çift sorunu olarak görmeleri gerekmektedir. Kadındaki vajinismus problemi erkeği de etkilemektedir ya da erkekteki denetimsiz ve kontrolsüz boşalma (erken boşalma) problemi kadını da etkilemektedir. Bundan dolayı tedavi sürecinde çiftlerin birbirlerine destekleri çok önemlidir. Cinsel problemleri bireysel bir problem yerine çift problemi olarak görmek gerekmektedir. Cinsel terapi de çift desteğinin önemi göz ardı edilemez boyuttadır. 

Ve terapi süreci sadece çiftler ve terapist arasında etik kurallar gözetilerek gerçekleşmektedir. Terapistiniz uzman kimliği, tarafsızlığı ve profesyonelliğiyle sizlere eşlik ediyor olacaktır. Aklınıza takılan soruları bize danışmaktan çekinmeyin.