Cinsel terapi, çiftlerin yaşamlarında karşılaştıkları duyusal veya davranışsal kökeni çoğu kez psikolojik bir neden bağlı olarak gelişen sorunların bütününü sistematik bir şekilde inceler. Aynı zamanda cinsel terapi, çiftlerin cinsel ve ruh sağlıklarının iyileştirilmesi-geliştirilmesi ve gerekli bilgi ve beceriyi çiftlere kazandırmayı hedefler. Karşılaşılan cinsel sorunları uygun tedavi yöntemleriyle iyileştirebilir, çiftlere daha kaliteli ve daha sağlıklı bir cinsel yaşam sunar. Cinselliğin toplumumuzda hala konuşulmasından utanılan ya da saklanılan bir durum olmasından kaynaklı cinsel yaşamlarında sorun yaşayan çiftler kendilerini yalnız hissetmekte ve bu sorunun sadece kendilerinde olduğunu düşünür. Bu düşünce oldukça yaygındır. Oysaki bu durumu yaşayan binlerce kişi vardır.

Cinsel yaşam evliliğin en önemli parçasıdır. Kaliteli cinsellik evliliğe ve çiftlerin bireysel hayatlarına dahi olumlu etki etmektedir. Çözülemeyen cinsel problemler evliliğin kâbusu olabilmektedir. Tedavi olmaktan ve gerekli alanda uzman birine başvurmakta geç kalmayın. Ertelemeyin… Yalnız değilsiniz. Bir yolu var.

Ve terapi süreci sadece çiftler ve terapist arasında etik kurallar gözetilerek gerçekleşmektedir. Terapistiniz uzman kimliği, tarafsızlığı ve profesyonelliğiyle sizlere eşlik ediyor olacaktır. Aklınıza takılan soruları bize danışmaktan çekinmeyin.

  • Vajinismus                         
  • Cinsel isteksizlik                 
  • Orgazm bozuklukları          
  • Ağrılı cinsel birliktelik.